صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 412532
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

واکنش قالیباف به هتک حرمت امام(ره)

قالیباف می‌نویسد:«ما همگی معتقدیم که محکوم کردن آن اقدام زشت و اطلاع رسانی و شفاف سازی حاشیه آن باید صورت می گرفت. اما پخش این چنینی تصاویر آن هم از رسانه ملی هم جای سؤال دارد و هم جای تأسف.»
محمدباقر قالیباف در واکنش به هتک حرمت ساحت حضرت امام خمینی(ره) ضمن محکوم کردن این اقدام، خواستار «آرام سازی افکار عمومی و شفاف نمودن ماوقع» از سوی رسانه‌ها بویژه رسانه ملی شد.

 محمدباقر قالیباف، شهردار تهران  در وبلاگ خود نوشت:« هتک حرمت به عکس حضرت امام راحل (ره) از آن دست رویداد هایی بود که به گمان من نمی توان و اصلا نباید به راحتی از آن گذشت.»

وی در ادامه می‌افزاید:«به گمان من هر فرد یا افرادی که به هر شکلی مسبب شکل گرفتن این اقدام نا پسند بوده اند  یقینا کسانی هستند که فراموش کرده اند امام راحل (ره) محور اتحاد تمامی نیروهای انقلاب شکوهمند اسلامی ما بوده اند.»

محمدباقر قالیباف در ادامه نوشته خود به سخن رهبر انقلاب در مورد اینکه « این انقلاب بی نام خمینی (ره) در هیچ جای حالا نوبت ایستادگی دوستداران آن امام بزرگوار بر سر اعتقاداتشان است. حالا باید موضع شفاف گرفت و نگاه ها را از زاویه سیاست معطوف به وفاداری کرد. اصلا مگر می شود دم از انقلابی بودن بزنیم و حالا که سخن از شأن و حرمت آن معمار کبیر انقلاب است، سکوت کنیم؟ بنابراین آنچه از مجموعه وفاداران به آرمان های امام (ره) و دلسوزان انقلاب انتظار می رود، حتما مرزبندی روشن و دقیق با چنین رویدادی استجهان شناخته شده نیست» اشاره می‌نماید و می‌نویسد:« بر همین اساس است که به اعتقاد من آن آن ها که حرمت این عزیز سفر کرده را رعایت نمی کنند، به یقین خائنانی هستند که در فضای فتنه می خواهند بغض خود فرو خورده خود نسبت به امام راحل (ره) و انقلاب را بروز دهند.»

وی تصریح می‌نماید که «نباید فراموش کرد که باز صورت دیگری از اخلاق در این اقدام ناپسند مورد بی توجهی و فراموشی قرار گرفته است» و این اقدام را «حاصل بی‌تقوایی» آنانی می‌داند «که نه تنها فضای تهمت و شایعه سازی را از میان نبرده، بلکه اتفاقا می خواهند حتی الامکان بدان دامن بزنند».

قالیباف در مورد این افراد می‌نویسد:« آن ها کسانی هستند که حتی در رسانه های عمومی هم برای یکدیگر خط و نشان کشیده، همدیگر را تهدید کردند و خلاصه اوج بی تقوایی را با حرف زدن علیه دیگران و گوش دل نسپاردن به نصایح رهبر فرزانه انقلاب؛ به نمایش گذاشتند. آنان کسانی هستند که به این ستون وحدت در انقلاب بزرگ اسلامی نیز توجه لازم را صورت نداده و خطا کرده اند.»

شهردار تهران تاکید می‌کند که «به گمان تمامی دلسوزان، امروز ملتهب کردن فضای عمومی جامعه اشتباه جبران ناپذیری است که نظام را درگیر خود ساخته و در عوض این فرصت را در اختیار عده ای فرصت طلب گذاشته که از آب گل آلود ماهی گرفته و هر روز به اقدام مخرب دیگری دست بزنند.»

وی خاطرنشان می‌کند که «انقلاب اسلامی ما، آسان بدست نیامده، آرمان های امام دست آورد های کوچکی نیستند» و می‌افزاید:«ثمره سالها مبارزه را نباید ساده از کف داد. خون شهدا را فراموش نکنیم. ایثارگری جانبازان را از خاطر نبریم.»

وی ضمن بیان مطلب فوق، خواستار ایستادگی سخت بر سر « ضرورت برخورد با مسببین و عاملین این حرکت زشت» می‌گردد.

این چهره سیاسی در این رابطه می‌نویسد:«به تعبیر دیگر، حالا نوبت ایستادگی دوستداران آن امام بزرگوار بر سر اعتقاداتشان است. حالا باید موضع شفاف گرفت و نگاه ها را از زاویه سیاست معطوف به صورت زیبای وفاداری کرد. اصلا مگر می شود دم از انقلابی بودن بزنیم و حالا که سخن از شأن و حرمت آن معمار کبیر انقلاب است، سکوت کنیم؟ اصلا مگر می توان بر لب سخن از عشق و علاقه به آرمان های امام (ره) آورد و در دل آرام بود؟ بنابراین آنچه از مجموعه وفاداران به آرمان های امام (ره) و دلسوزان انقلاب انتظار می رود، حتما مرزبندی روشن و دقیق با چنین رویدادی است.»

وی در ادامه می‌افزاید:«هر چند، نباید فراموش کنیم که دوستان ما در رسانه ملی هم با حرکت اشتباهشان بدعتی تازه پدید آورده و دل های فراوانی را به درد آورده اند. ما همگی معتقدیم که محکوم کردن آن اقدام زشت و اطلاع رسانی و شفاف سازی حاشیه آن باید صورت می گرفت. اما پخش این چنینی تصاویر آن هم از رسانه ملی هم جای سؤال دارد و هم جای تأسف. چه، به اعتقاد من این اقدام عجیب جز خوشحالی بدخواهان نظام ثمری دیگر نداشت و نفعی در ادامه حرکت نصیب مردم انقلابی نکرد.»

قالیباف، بخش پایانی نوشته‌اش را به «تنها آرزوی در دل»‌اش اشاره می‌دارد که «شاید بتوان به برآورده گشتنش طی ایام آتی امیدوار بود» اختصاص می‌دهد و می‌نویسد:«اهالی رسانه به خصوص رسانه ملی با آرام سازی افکار عمومی و شفاف نمودن ماوقع چنان کنند که حضرت دوست در پایان خشنود بوده و رستگاری به همه عنایت فرمایند.»


دسته ها : سیاسی
X